MISJA SZKOŁY

Wspieramy młodych ludzi w rozwijaniu zainteresowań, zdolności oraz kompetencji społecznych, aby mogli lepiej funkcjonować w zmieniającej się rzeczywistości.

Promujemy sport i aktywny styl życia.

Pomiń dostępne kursy

Dostępne kursy

Ćwiczenie dla uczniów klasy 3 B gimn.

zadania z matury 2015

Pytania powtórzeniowe z działu Polska Piastów

Wyszukaj i przepisz dowolny sondaż opinii publicznej oraz dokonaj jego analizy.

Etapy kiełkowania nasion na przykładzie fasoli.

Ćwiczenia przygotowane dla uczniów III klasy gimnazjum oraz I LO. Praca z e-podręcznikiem. Link do materiałów: http://www.epodreczniki.pl/reader/c/175203/v/latest/t/student-canon/m/iAqHXClQIN

faza zależna i  niezależna od światła

Materiał przeznaczony dla uczniów piszących maturę z biologii.

Prezentacja przeznaczona dla uczniów klasy IIb LO.

Zapraszam uczniów klasy 2ab LO - rozszerzenie biologia po materiały:

1. Mechanizm działania enzymów.

2. Porównanie modeli działania enzymu.

3.Działanie koenzymów.

Wiązka zadań

Klimat Europy

Zadanie

Źródło: mapa z podręcznika A. i M. Lechowicz, E. Sulejczak „Bliżej geografii cz.3” WSiP str. 89

Przyjrzyj się położeniu miejscowości na mapie, a następnie oceń prawdziwość poniższych informacji.

Informacja Prawda czy Fałsz?
1. W miejscowości A lato jest cieplejsze niż w miejscowości C. P / F
2. W miejscowości B opady są większe niż w miejscowości C. P / F
3. W miejscowości B amplituda rocznych temperatur jest większa niż w punkcie A. P / F

Utwór powstał w ramach projektu "Badanie jakości i efektywności oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Świetne uzupełnienie lekcji

Netykieta jest to zbiór zasad kultury obowiązujących wszystkich(!)

GLOBALNEJ SIECI KOMPUTEROWEJ

Niniejsza netykieta nie jest zbiorem sztywnych nakazów, ma na celu uświadomienie, pouczenie i zwrócenie uwagi na pewne zachowania
i sytuacje.

ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ:

www.netykieta.dlawas.net

Przydatne słownictwo i quiz wielkanocny. Materiały dla uczniów gimnazjum.

Zapraszam do zapoznania się z ciekawostkami o Londynie w czasie Present Perfect.

Przydatne słownictwo i ćwiczenia.

Krótka prezentacja o zastosowaniu i tworzeniu czasu Past Continuous przygotowana przez uczennicę.

Ćwiczenia podsumowujące z unitu 3 dla uczniów klas 2 gim.

Reading for fun

Reading skills practice - ćwiczenia dla maturzystów

On czy in. A może at.

Zapraszam do zapoznania się z tematem Halloween

Utrwalanie znajomości czasów teraźniejszych: present simple i present continuous.

Zapraszam do ćwiczeń.

Ćwiczenie utrwalające znajomość czasowników nieregularnych.

Przedstawiam ustawienia zawodniczek podczas zagrywki i przyjęcia.

Przedstawiam ustawienia zawodniczek na boisku podczas swojej zagrywki i podczas przyjęcia zagrywki, oraz przejścia po zagrywce.

Wolność korzystania z dóbr kultury

Kliknij na logo fundacji!

W Galerii Wolnych Lektur udostępniono 117 nowych dzieł, wśród których znajdują się obrazy, rysunki, rzeźby i fotografie pochodzące ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Serwis Edukacja Medialna

zawiera scenariusze lekcji, ćwiczenia i materiały, które można wykorzystać np. podczas zastępstw.

Obecnie w serwisie znajduje się ponad 150 lekcji  opracowanych zgodnie z obowiązującą podstawą programową, z których można korzystać bezpłatnie.

Wejdź na stronę i  przekonaj się sam !

Edukacja medialna - scenariusze zajęć, ćwiczenia, materiały.pl

WOLNE LEKTURY - DARMOWA BIBLIOTEKA INTERNETOWA

Wszystkich , którzy lubią czytać  książki  w  wersji  elektronicznej,  zapraszam do biblioteki on-line :)

Czytaj razem z nami:

lektury.waw.pl

lektury.olsztyn.pl

Zapraszam do przejrzenia stron internetowych, na których  znajdują się nowości książkowe:

Nowości literackie

Bestsellery

Zaproponuj książkę, która Cię zainteresowała, a zostanie to uwzględnione przy zakupie nowych pozycji do biblioteki szkolnej.

Propozycje można zgłaszać w komentarzach na blogu Nowości książkowe, bądź osobiście w bibliotece.

Zapraszam!